Rumy Legendario: Dokonalá chuť podpořená dlouhými roky zrání

Už samotný název Legendario značí, že půjde o něco unikátního. A rumy z této stáje opravdu legendární jsou. Jejich chuť a kvalita je totiž téměř dokonalá.

Není rum jako rum. A znalci to dobře vědí. I proto je na trhu tolik druhů tohoto nápoje. Jedním z nich jsou i rumy značky Legendario. Dělají čest svému jménu, nebo se jedná jen o dobře promyšlený obchodní název? Pojďme to zjistit v následujících řádcích.

Legendární firma Legendario

Historie firmy Legendario sahá až do roku 1946. Společnost stavěla především na tradičních kubánských recepturách obohacených o vlastní přísady. A originalitu si drží do dnešních dní. Kvalita a unikátní vůně rumů Legendario dělá radost všem milovníkům kvalitního pití nejen na Kubě, ale i ve vzdálených koutech světa.

Kubánské rumy jsou vyhlášené už stovky let. Díky tomu má nejen Legendario z čeho vycházet. Vždyť první rumy v historickém městě Havana vznikaly už v 16. století! Díky vysoké poptávce pak Legendario přesunulo svoji výrobu i mimo Kubu. V posledních letech se tak vyrábí i ve Španělsku.

Dokonalá chuť uzrálého rumu

Jedním z nejoblíbenějších nápojů pocházejících ze stáje značky Legendario je Elixir De Cuba. Jde o příjemně sladký, jemný a hřejivý nápoj. Základem pro jeho výrobu se staly vyladěné směsi vyzrálých melasových rumů, které odpočívají v sudech dlouhých sedm let.

Dobře známou chuť pak doladí rozinky, s nimiž se nápoj „seznamuje“ minimálně měsíc. Když je rum dobře vyzrálý, přidá se vymačkaná šťáva. Ta doladí konzistenci Elixiru De Cuba k naprosté dokonalosti. Na úplném konci se do nápoje přidávají tóny karamelu a pomerančů.

Zraje dlouhých osm let

Komu přijde 7 let zrání málo, ať sáhne do Legendario Aňejo. Temně jantarový blend rumů totiž zrál celých devět let! Stejně jako jeho „méně uzrálý“ příbuzný Elixir De Cuba zraje v sudech po americkém bourbonu. Skvělé vlastnosti ale dodává rumu až ovoce, vanilka, nádech kůže a tabáku.

K míchání koktejlů se pak skvělé hodí bílé a zlaté rumy Legendario. V sudech zrají dlouhé čtyři roku (zlatý rum dokonce 5 let). Díky své lehké chuti a čistotě jde o dokonalý přídavek do alkoholických drinků.

Výběr rumů

Nejnovější články

Nejlepší rumové koktejly a jak je připravit

1. Mojito Ingredience: 50 ml bílého rumu 1/2 limetky, rozkrojené na čtvrtiny 2 lžičky třtinového cukru Hrst čerstvé máty Sodová voda Led Příprava: Do sklenice

Rum a jeho kulturní význam v Karibiku

Rum, tento aromatický destilát z cukrové třtiny, je neodmyslitelně spjatý s karibskou kulturou a historií. Jeho vznik sahá do 17. století, kdy byl na plantážích

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat