Jak oživit kávu? Tři tipy pro odvážlivce

Rum a káva – spojení, které budí respekt. Když ale zvolíte vhodné ingredience, pochutnáte si. V článku přinášíme tři tipy na zajímavé drinky.

 

Káva oživí nejen konzumenta, ale i alkohol. Jedná se o silnou kombinaci, která nakopne a zároveň dobře chutná. Dejte si ale pozor. Doktoři totiž varují, že právě kombinace kofeinu a alkoholu můžete způsobit, že nebudete vědět, kdy přestat. Pokud vás to neodradí, máme pro vás tři nápady, jak vylepšit každodenní zážitek z pití kávy.

Vylepšená horká káva

Přijde vám každodenní šálek kávy jako nuda? Říz jí můžete dodat, pokud do ni přilijete trochu alkoholu. Nebo ještě lépe. Připravte si tzv. Karibské políbení. Nápoj vytvoříte ze studené kávy, ananasového džusu, kokosového likéru, grenadiny a bílého karibského rumu. Jde o sladký nápoj s výraznou chutí kávy a silným aroma.

Svůj zážitek si ale můžete vylepšit i jednodušším způsobem. Stačí smíchat třtinový rum s instantní kávou, vodou a cukrem. Vytvoříte tak domácí variantu kávového likéru. Jak se ale říká, nic se nemá přehánět. Rozhodně tedy nenahrazujte každodenní pití kávy za litry alkoholického nápoje. Pokud udržíte zdravou míru, nápoje si určitě užijete.

Mexická pěst

Kofila v tekuté podobě. I tak by se dala nazvat Mexická pěst. Její příprava je opravdu jednoduchá. Budete potřebovat:

  • 5 cl rumu,
  • lžičku mleté kávy (můžete i víc, ale nápoj bude o to silnější),
  • cukr podle chuti.

Do skleničky nalijte rum. Přidejte do něj lžičku kávy (nebo více, pokud si troufáte) a pečlivě promíchejte. Cukr nepřidávejte do samotného drinku, ale vložte jej do úst. Rozkousejte a vlijte do úst směs kávy a rumu. Čeká vás chuťový zážitek podobný výše jmenované Kofile.

Drink ale obsahuje vysoké množství kofeinu. Pokud trpíte problémy se srdcem, raději se mu vyhněte a pochutnejte si na samotném rumu. Samozřejmě v decentním množství.

Výběr rumů

Nejnovější články

Nejlepší rumové koktejly a jak je připravit

1. Mojito Ingredience: 50 ml bílého rumu 1/2 limetky, rozkrojené na čtvrtiny 2 lžičky třtinového cukru Hrst čerstvé máty Sodová voda Led Příprava: Do sklenice

Rum a jeho kulturní význam v Karibiku

Rum, tento aromatický destilát z cukrové třtiny, je neodmyslitelně spjatý s karibskou kulturou a historií. Jeho vznik sahá do 17. století, kdy byl na plantážích

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat