Oblíbené rumy Diplomatico vznikají v dokonalých podmínkách

Než se rum Diplomatico dostane na váš stůl, čeká ho dlouhý výrobní proces. Výsledkem je ale kvalitní rum, který si můžete užít v pohodlí domova.

Kdo nikdy neochutnal rumy Diplomatico, ten se nemůže nazývat milovníkem těchto nápojů. Vlajková loď venezuelského lihovaru Destilerias Unidas vyniká nejen svoji báječnou chutí, ale také originálním balením. Znalcům tedy ve sbírce rozhodně nesmí chybět.

Světoznámé rumy Diplomatico

Každý kvalitní lihovar musí mít něco za sebou. A ani výrobce rumů Diplomatico v tomto ohledu nevyčnívá. Příběh tohoto nápoje začíná už v roce 1959. Za zrodem této značky zřejmě stál aristokrat Don Juancho Melendez, který si během svých cest po světě zamiloval karibské rumy. I díky tomu se dostal na etiketu každé lahve Diplomatico.

Změna majitele lihovaru pak přinesla značce celosvětovou prestiž. Z Venezuely se rumy začaly vyvážet do celého světa. Jejich unikátní chuť si tak můžete užít nejen v České republice, ale i v dalších 80 zemích po celém světě.

Dokonalé podmínky k zrání

Lihovar Destilerias Unidas se nachází na dokonalém. Už při jeho založení majitelé mysleli na to, aby bylo podnebí teplé a sklady dostatečně zásobované. Úpatí And všechny tyto podmínky splňuje. Nejenže je tu příjemné teplo. Poblíž se nachází i plantáže s cukrovou třtinou. Nedaleký národní park pak výrobu zásobuje křišťálově čistou vodou.

Vysokou kvalitu rumů Diplomatico mají na svědomí nejen venezuelské zákony. Důležitý je především proces zrání. Rumy se ukládají do sudů z bílého dubu, ve kterých byl předtím uchováván bourbon nebo whisky. Díky tomu získávají svoji jedinečnou chuť a kvalitu.

Široký výběr kvalitních rumů

Z daleké Venezuely až na váš stůl. Rumy Diplomatico seženete i v našich luzích a hájích. Jedná se o skvělý dárek pro milovníka těchto nápojů, radost si ale můžete udělat i vy. V nabídce naleznete například:

  • dárkové balení Diplomatico Reserve Exlusiva s dvojicí skleniček,
  • dobře uzrálou limitku Diplomatico SIngle Vintage z roku 2005,
  • exkluzivní třtinový rum Diplomatico Ambassador Selection.

Výběr rumů

Nejnovější články

Nejlepší rumové koktejly a jak je připravit

1. Mojito Ingredience: 50 ml bílého rumu 1/2 limetky, rozkrojené na čtvrtiny 2 lžičky třtinového cukru Hrst čerstvé máty Sodová voda Led Příprava: Do sklenice

Rum a jeho kulturní význam v Karibiku

Rum, tento aromatický destilát z cukrové třtiny, je neodmyslitelně spjatý s karibskou kulturou a historií. Jeho vznik sahá do 17. století, kdy byl na plantážích

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat