Nápoj nejen pro letní měsíce: Recept na Pirate Ice

Sladký a osvěžující. To je lahodný drink Pirate Ice, který využívá lahodné chuti rumu a vybraného čaje. V tomto článku vám řekneme, jak si ho připravit doma.

 

Poznejte chutě dalekých ostrovů. Koktejl Pirate Ice si zamilují všichni, kteří mají rádi alkoholické drinky. Mix ovoce a sladké chuti třtinového cukru se rozplyne na vašem jazyku a navodí dokonalý pocit relaxace.

Základem je dobrý rum

Celý zážitek stojí a padá na rumu. Proto doporučujeme Skull Bay Rum 0,5l 37,5% původem z Holandska. Jde o sladký a kořeněný nápoj, který si užijete i samotný. Díky směsi karibského koření a specifické vůni se ale dokonale hodí právě do tohoto drinku.

Správnou chuť Pirate Ice ale dotváří až čaj Rooibos citrus-zázvor. Jde o jemně pikantní čaj, který se vyrábí z lístků jihoafrického keře čajovce kapského. Spojuje v sobě chuť citrusů, zázvoru a lehce pálivého koření. V kombinaci s rumem a dalšími ingrediencemi tak vytvoří dokonalý nápoj, který bude chutnat a přinese osvěžení během letních měsíců.

Recept na Pirate Ice-T

K přípravě Pirate Ice vám bude stačit jen několik minut času a pět surovin. Budete potřebovat:

  • 4 cl Skull Bay Dark Spiced rumu,
  • 2 cl Rudolf Jelínek Elixír z Bezového květu,
  • Rooibos citrus-zázvor,
  • lžičku třtinového cukru,
  • limetku.

Začněte čajem. Do vhodné konvice nasypejte dvě polévkové lžíce čaje Rooibos citrus-zázvor. Směs zalijte jedním litrem studené vody a nechte přes noc odstát v lednici. Právě tak získáte lahodný drink cold brew, který se stane základem pro samotný koktejl.

Druhý den se vráťte a do vyšší sklenice vymačkejte šťávu z půlky limetky. Do ní přisypejte čajovou lžičku třtinového cukru, 4 cl Skull Bay Dark spiced rumu, 2 cl Bezinkového elixíru, přidejte led a dolijte cold brew nápojem. Ingredience pečlivě promíchejte a sklenici ozdobte půlkou pomeranče.

Výběr rumů

Nejnovější články

Nejlepší rumové koktejly a jak je připravit

1. Mojito Ingredience: 50 ml bílého rumu 1/2 limetky, rozkrojené na čtvrtiny 2 lžičky třtinového cukru Hrst čerstvé máty Sodová voda Led Příprava: Do sklenice

Rum a jeho kulturní význam v Karibiku

Rum, tento aromatický destilát z cukrové třtiny, je neodmyslitelně spjatý s karibskou kulturou a historií. Jeho vznik sahá do 17. století, kdy byl na plantážích

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat