Nejlepší drinky z hnědého rumu: Dokonalé letní osvěžení

Přinášíme vám recepty na trojici nejlepších drinků, které vás osvěží a zároveň vám budou chutnat. Ideální na letní párty s kamarády i pro každodenní osvěžení.

 

Co je to hnědý rum?

Hlavním poznávacím znakem hnědých rumů je především jejich barva. Jde o výsledek dlouhého zrání. V dubových sudech může hnědý rum strávit i devět let. A právě vypálené dubové sudy dávají nápoji jeho typickou barvu. Po dlouhých letech uvnitř totiž přebírají i vůni a chuť.

Chuť a melasové aroma je oproti zlatým a bílým rumům výraznější. Hodí se zejména do koktejlů, uplatnění ale najdou i v potravinářství. Jsou totiž častou přísadou nejen do sladkých pokrmů.

Tři nejlepší drinky

Odstartujme náš výčet receptů něčím jednoduchým. Black Jamaican tuto podmínku splňuje. K vytvoření totiž budete potřebovat jen dvě ingredience – tmavý rum a kávový likér (doporučujeme Tia Maria). Přichystejte si skleničku, do které dejte led. Přilijte 4,5 cl hnědého rumu a 1,5 cl Tia Maria. Pokud máte chuť, můžete přilít ještě kolu.

Bahama Mama je poněkud náročnější, ale stále jednoduchý drink na přípravu. Stačit vám bude pět ingrediencí:

 • 1,5 cl hnědého rumu,
 • 1,5 cl Malibu,
 • 1,5 cl grenadiny,
 • 3 cl pomerančového džusu,
 • 3 cl ananasového džusu.

Vezměte vysokou sklenici a vložte do ní kostku ledu. Přilijte všechny ingredience a mixujte, dokud nevznikne tříšť. Přelijte do sklenice Hurricane Glass (pokud takovou máte) a podávejte. Pro lepší efekt ozdobte sklenici plátkem pomeranče.

Náš výběr receptů uzavřeme lahodným drinkem Planter’s Punch. Jedná se o sladké pití, které kombinuje alkohol s ovocným džusem. Určitě si pochutnáte. K přípravě budete potřebovat:

 • 4,5 cl tmavého rumu,
 • 3,5 cl ananasového džusu,
 • 3,5 cl pomerančového džusu,
 • 2 cl citronového džusu,
 • 1 cl grenadiny a cukrového sirupu,
 • Angostura Bitters (3 – 4 střiky).

Všechny ingredience (kromě Angostura Bitters) vlijte do šejkru. Přidejte kostky ledu, protřepejte a přelijte do sklenice Hurricane Glass. Nyní už jen stačí třikrát až čtyřikrát přestříknout nápojem Angostura Bitters a ozdobit ananasem nebo třešničkou.

Výběr rumů

Nejnovější články

Nejlepší rumové koktejly a jak je připravit

1. Mojito Ingredience: 50 ml bílého rumu 1/2 limetky, rozkrojené na čtvrtiny 2 lžičky třtinového cukru Hrst čerstvé máty Sodová voda Led Příprava: Do sklenice

Rum a jeho kulturní význam v Karibiku

Rum, tento aromatický destilát z cukrové třtiny, je neodmyslitelně spjatý s karibskou kulturou a historií. Jeho vznik sahá do 17. století, kdy byl na plantážích

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat