Skvělá chuť a láhev jako umělecké dílo: To je rum Don Papa

Rumů je na trhu velké množství, skvělá chuť už tedy sama o sobě neprodává. Rumy Don Papa se rozhodly odlišit a přináší bohatě dekorované etikety.

Na první pohled to tak nemusí vypadat, ale Don Papa je poměrně mladá značka. Na trh byla uvedena až v roce 2012. Co je na ní tak unikátního, že už dnes patří mezi vyhlášené nápoje? To se dozvíte v tomto článku.

Kdo za rumem Don Papa stojí?

Každá země má své hrdiny. Jedním z nich byl i revolucionář Dionisio Magbuelas přezdívaný Papa Isio. Do dějin se zapsal jako patriot, který se významně zasloužil o osvobození Filipín od Španělské nadvlády. Ztělesnění rebelie a odhodlání tak chtěli uctít i výrobci tohoto rumu. A této slavné osobnosti rozhodně nedělají ostudu.

Rumy Don Papa se totiž vyznačují skvělou chutí. Přispívá k tomu i dobrá poloha lihovaru. Ten se nachází na úpatí sopky Mt. Kanlaon, kde se mimo jiné pěstuje i cukrová třtina. Vulkanická půda je navíc bohatá na živiny. Plodiny, z nichž se rum vyrábí, mu tedy dodávají nezaměnitelnou chuť.

Co láhev, to umělecké dílo

Co víc může rum nabídnout, než dokonalý chuťový zážitek? Unikátní láhev! Lahve rumů Don Papa tedy zdobí doslova umělecké dílo. Na první pohled vás zaujme podobizna muže. Nejde ale o výše zmiňovaného revolucionáře, ale o ducha ostrova Negros – Sugarlandie.

Každá z lahví pak nabízí odlišný vizuální zážitek. Některé sází na kombinaci zvířat, jiné se inspirovaly historickými kresbami. Dalo by se ale říct, že vůbec nezáleží, po jaké lahvi sáhnete. Každá nabízí zcela odlišné dekorace. A právě ty byly oceněny řadou světových cen.

Jaké rumy ochutnat?

Pojďme se tedy podívat na konkrétní příklady. Klasický rum Don Papa 7y spojuje ovocnou vůni s příjemně nasládlou chutí vanilky, medu a kandovaného ovoce. Etiketu pak zdobí unikátní kresby, které se budou vyjímat v každé domácí sbírce.

Jedinečný zážitek přináší také edice Don Papa Sherry Cask. Destilovaný rum zrál čtyři roky v dubových sudech po bourbonech a 18 měsíců ve čtyřech druzích Sherry. Čtyři sudy jsou pak pečlivě smíchány a vytvoří tak dobře známou chuť. Etiketa je opět ozdobena unikátními kresbami laděnými do tmavých barev.

Výběr rumů

Nejnovější články

Nejlepší rumové koktejly a jak je připravit

1. Mojito Ingredience: 50 ml bílého rumu 1/2 limetky, rozkrojené na čtvrtiny 2 lžičky třtinového cukru Hrst čerstvé máty Sodová voda Led Příprava: Do sklenice

Rum a jeho kulturní význam v Karibiku

Rum, tento aromatický destilát z cukrové třtiny, je neodmyslitelně spjatý s karibskou kulturou a historií. Jeho vznik sahá do 17. století, kdy byl na plantážích

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat