Jak pít kubánský rum + tipy na nejlepší drinky

Kubánské rumy se hodí k samostatnému pití, i k míchání drinků. V tomto článku vám řekneme, jak jej správně pít a míchat do dokonalých koktejlů.

Aby byl kubánský rum dobrý, je potřeba dodržet několik pravidel. V tomto článku vám je popíšeme. A ukážeme vám i ty nejlepší drinky, které chuť kubánského rumu ještě více zvýrazní.

Jak pít kubánský rum

Optimální teplota je potřeba k dobrému a rychlému zrání rumu, ale také k jeho konzumaci. Dejte si tedy pozor, aby nebyl příliš chladný. Pokud jej ochladíte v lednici a budete ho rovnou konzumovat, bude vašim chuťovým pohárkům trvat delší dobu, než chuť vůbec zpracují. Dobrá ale není ani příliš vysoká teplota.

V opačném případě se totiž rum tolik nerozleží v ústech a vy si ho neužijete. Proto je důležité dbát na to, abyste nápoj drželi v pokojové teplotě. 22 – 30 stupňů je pro kubánský rum optimální teplota.

Nejlepší nápoje z kubánského rumu

Rum nemusíte pít samotný. Ne nadarmo se o něm říká, že jde o nejlepší ingredienci do alkoholických drinků. Některé si můžete namíchat i sami doma. Jsou jednoduché, rychlé a velice dobré. Tento popis přesně sedí na drink Havana. K jeho výrobě vám postačí kubánský rum, kola, limetka a led. Do sklenice naházejte kostky ledu, nalijte rum a doplňte kolou. Nápoj zastříkejte limetkou, aby dostal ten správný říz. Sklenici můžete limetkou i ozdobit.

Milovníkům sladkého pití určitě zachutná drink nazvaný Honeysuckle. Základem není nic jiného než kvalitní, letitý kubánský rum, limetková šťáva nebo džus (podle chuti) a med. Do sklenice opět stačí naházet kostky ledu a smíchat se všemi ingrediencemi. Důkladně protřepejte, sceďte a přelijte do sklenice. Dobrou chuť.

Nejoblíbenější rumy z Kuby

Velice oblíbený mezi zákazníky je především rum Legendario Elixir de Cuba. A není divu. Je jemný a příjemně sladký. V sudech zraje dlouhých sedm let. Nápoj je smíchán s rozinkami a tóny karamelu a pomerančů. Všechny tyto ingredience vytváří dohromady cenově dostupný a skvěle chutnající nápoj.

Havana Club Aejo zase reprezentuje rumy vhodné především do koktejlů. Tři roky zrál v sudech po bourbonu, aby získal svoji pověstnou sílu a chuť. Bude vám ale chutnat i samotný. Na jazyku totiž ucítíte vanilku, karamelizované hrušky, banán i tóny dubu.

Výběr rumů

Nejnovější články

Silvestrovský rumový koktejl s malinami

Šťastný (téměř) nový rok! Novoroční koktejl je obvykle sladký koktejl připravovaný pro oslavy příchodu nového roku. Může obsahovat různé druhy alkoholu, jako je šampaňské, vodka

Nejen nápoj pirátů: Jaká je historie rumu?

Nejen piráti a námořníci. Tento alkoholický nápoj měli rádi i slavné osobnosti. Ponořte se do dob minulých a prozkoumejte společně s námi historii rumu Historie

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat