Pirátská klasika a chuť svobody: Rumy, které musíte ochutnat

Pokud je neochutnáte, jako byste nežili. V článku vám přinášíme čtveřici rumů, které zákazníci řadí mezi špičku. Pochutnejte si na nich i vy.

 

Žijeme v době, kdy o úspěchu produktu rozhodují zákazníci. Pokud se jim něco nelíbí, přestanou to kupovat. Pokud tedy firma nepřijde s něčím zajímavým, nejspíše brzy zanikne. To samé platí i u rumů. Pochutnejte si na těch nejlepších kouscích, které pro vás vybrali sami zákazníci.

Diplomatico Reserva Exclusiva 12y 0,7l 40%

Exkluzivní rum, který v sudech zrál opravdu dlouho. Než se dostal na pulty obchodů, zrál až v daleké Venezuele dlouhých 12 let. Takto dlouhá příprava se podepsala i pod jeho chutí. Na jazyku ucítíte tóny medu, zázvoru, skořice, pomeranče, čokolády a dubu. Mísí v sobě vůně karamelu, pečených banánů, sušeného zázvoru, vanilky, kokosu a pomerančové kůry. Zkrátka chuťovka, kterou by si žádný milovník rumů neměl nechat ujít.

Bumbu Rum 15y 0,7l 35%

Smrtelně dobrá chuť. Tu značí i originální logo na lahvi. Rum vznikl na proslulém ostrově Barbados. Jeho chuť tříbily tisíce zákazníků napříč staletími. Vždyť se vyrábí už dlouhých 400 let! Za tu dobu se jeho receptura výrazně nezměnila. Staví tedy na stejných principech jako v 17. století.

Podle legend a povídaček do rumu místní námořníci rádi přimíchávali místní koření. To samé dnes dělají i výrobci. Základem je osm druhů cukrové třtiny z osmi okolních států. Poté už jen stačí přidat křišťálově čistou vodu a léta zrání v sudech, aby vznikl tento dokonalý kousek. Pokud jste jej ještě neochutnali, za koupi rozhodně stojí.

Don Papa 7y 0,7l 40%

Ovocná vůně a nasládlá chuť. To definuje oblíbený rum Don Papa 0,7l 40%. Po jazyku se vám rozlijí tóny vanilky, medu a kandovaného ovoce. Za touto chutí stojí sedm let zrání v dubových sudech a pečlivě vybraná cukrová třtina. Byla by tedy škoda, kdyby chyběl právě ve vaší sbírce.

Legendario Elixir De Cuba 7y 0,7l 34%

Náš výběr uzavřeme cenově dostupnou klasikou Legendario Elixir De Cuba. Jedná se o hřejivý nápoj s jemnou a sladkou chutí. Za ní stojí vyladěná směs melasových rumů zrající v dubových sudech dlouhých sedm let. Už tak dobrou chuť ještě doladí rozinky a vymačkaná šťáva, která dá rumu jeho hutnou konzistenci.

Výběr rumů

Nejnovější články

Silvestrovský rumový koktejl s malinami

Šťastný (téměř) nový rok! Novoroční koktejl je obvykle sladký koktejl připravovaný pro oslavy příchodu nového roku. Může obsahovat různé druhy alkoholu, jako je šampaňské, vodka

Nejen nápoj pirátů: Jaká je historie rumu?

Nejen piráti a námořníci. Tento alkoholický nápoj měli rádi i slavné osobnosti. Ponořte se do dob minulých a prozkoumejte společně s námi historii rumu Historie

Známé rumy

Nejpopulárnější značky

Producentů rumů je opravdu mnoho, ale mezi ty nejznámější a také nejprodávanější se řadí jen několik předních výrobců. 

Neměly by chybět v žádné zásobě opravdového znalce a pokud jste se s nimi ještě nesetkali, je nejvyšší čas ochutnat.

Mohlo by vás zajímat